+90 362 457 6020 / +90 362 312 1919 - Dekan Sekreteri: 6360 Öğrenci İşleri: 7318 Bölüm Sekreterliği: 6381

Sosyal Hizmet Bölümünün Kariyer Günü Etkinlikleri Başladı

Yazar: nurcan.coskun | Tarih: 1 Nisan 2021

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen “Sosyal Hizmet Bölümü Kariyer Günleri” etkinliği, internet üzerinden gerçekleştirildi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinlikte, Samsun Çalışma ve İş Kurumu İş Kulübü Lideri Çiğdem Çakır Beyhan; online mülakat teknikleri, etkili özgeçmiş hazırlama teknikleri, kariyer planlama, iş arama becerileri, işgücü piyasası, beden dili, mülakat teknikleri ve işveren beklentileri konularında bilgiler verdi.

İnteraktif olarak gerçekleştirilen eğitimde öğrencilere, konu başlıkları çerçevesinde uygulamalar yaptırılarak doğru teknikler, yaklaşımlar ve beceriler konusunda bilgi verildi. Çalışma hayatı konusunda merak edilenlere de değinilen etkinlikte Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ercümend Ersanlı, 2021 yılından başlayarak kariyer planlama eğitimlerinin 2. sınıf düzeyinde verileceğini, böylece öğrencilerin mezuniyet sürecine daha bilinçli hazırlanabileceğini belirtti.

Eğitim sonunda etkinliğe katılan öğrencilere İŞKUR-İş Klubü katılım belgesi verildi.