+90 362 457 6020 / +90 362 312 1919 - Dekan Sekreteri: 6360 Öğrenci İşleri: 7318 Bölüm Sekreterliği: 6381

Hemşirelik Bölümünden Meme Kanseri için Farkındalık Çalışması

Yazar: nurcan.coskun | Tarih: 10 Kasım 2020

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, “Pembe Ekim Meme Kanseri Farkındalık” ayı kapsamında Fakültenin Konferans salonunda, akademik personele yönelik çalışma yaptı.

Akademik personelin pembe renkli kıyafetler giyerek konuya duyarlılık gösterdiği çalışmada, Hemşirelik Bölüm Başkanı ve Onkoloji Hemşireliği Derneği Karadeniz Bölge Temsilcisi Prof. Dr. İlknur Aydın Avcı, meme kanserinde erken tanının önemini anlattı. İlknur Aydın Avcı, sağlık çalışanlarının bu alanda yapacağı eğitimlerden ve bu eğitimlerin kadın sağlığını yükseltmeye yönelik çalışmalarına olan etkisinden de söz etti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Terzi de meme kanserinin kadınlarda en sık görülen kanser olduğunu vurgulayarak erken tanı ile kadınların bu kanserden kurtulma ve tedavi edilebilme oranının yükseldiğini belirtti.

Ekim ayının son haftasında öğrencilere uzaktan eğitim yoluyla meme kanserine yönelik eğitimler veren Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, öğrencilerini bu konuda bilgilendirdi.