Kariyer Kapısı Platformu

Yazar: nurcan.coskun | Tarih: 27 Eylül 2020

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir internet platformu olan 'Yetenek Kapısı'nı üniversitelerin hizmetine sundu. Kariyer Merkezleri’nin ihtiyaçlarına göre hazırlanan 'Yetenek Kapısı' platformu gençler ve işverenlerin zamandan ve mekandan bağımsız şekilde sürekli iletişimde kalabilmelerini sağlıyor.

Öğrenciler ve mezunlar, 'Yetenek Kapısı'nda profil oluşturarak, kariyer ağına ilk adımı atabilecek. Oluşturulan profil aracılığıyla, kariyer fuarları, etkinlikler ve eğitimler incelenebilecek. Gençler söz konusu etkinlik ve eğitimlere, 'Yetenek Kapısı' üzerinden başvurabilecek. Öte yandan, 'Yetenek Kapısı' işverenler için de doğru ve hızlı insan kaynağına ulaşmayı kolaylaştıracak. İşverenler, bünyelerinde gerçekleşecek iş ve staj ilanlarını, fuar ve etkinlikleri ağ üzerinden gençlere daha kolay duyururken, gençler de bu duyurular üzerinden işverenlerle iletişime geçebilecek. Ayrıca ağ üzerindeki farklı modüllerle gençler kariyer merkezlerindeki kariyer danışmanlarından randevu alabilecek. Kariyer Merkezleri ve 'Yetenek Kapısı' üzerinden öğrenci ve işveren arasındaki iletişim sürekli takip edilebilecek.

Tüm öğrenci ve mezunlarımızı Yetenek Kapısı'na üye olmaya davet ediyoruz. Üye olmak için lütfen tıklayınız ve gerekli bilgileri doldurunuz.

Link adresi : https://beta.yetenekkapisi.org/register